LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansoweˆ

ˆźródło: www.gov.pl/web/laboratoria

W naszej szkole w ramach “Laboratorii Przyszłości” powstało  kilka interesujących i wszechstronnie rozwijających miejsc oraz urządzeń, które pozwolą uczniom na zdobywanie wiedzy poprzez praktykę. 

PRACOWNIA KULINARNA

Prawdziwe królestwo dla przyszłych kucharzy. Dobrze zagospodarowana przestrzeń, stanowiska do pracy, planowania i przygotowywania potraw i doskonale wyposażone kuchenne szafki czekają na młodych adeptów sztuki kulinarnej. Tutaj nasi uczniowie uczą się współpracy, planowania, podziału obowiązków i utrzymania porządku na stanowisku. Czyste, jasne wnętrze aż zachęca, by spod rąk młodych kuchcików wychodziły pyszności.

WARSZTAT

W szkolnym warsztacie pod okiem instruktora mogą powstawać prawdziwe cuda. Wszystko dzięki niezbędnym urządzeniom i stanowiskom do pracy. W tej pracowni uczniowie nie tylko wykonają budki dla ptaków oraz inne drewniane konstrukcje, ale dowiedzą się także, jak dbać o bezpieczeństwo, w jaki sposób wykorzystać proste narzędzia oraz jak planować nieco bardziej skomplikowane projekty. 

DRUKARKA 3D

Zwyczajna drukarka to już przeżytek. Dzięki zakupowi drukarki 3D uczniowie mogą obserwować proces- od projektu do efektu. Dzięki specjalnym programom najpierw zaprojektują a potem otrzymają ciekawe obiekty. Marzy ci się wydrukowana jaszczurka? Potrzebujesz kolorowe guziki? Nasza szkolna drukarka 3D zamienia projekty w realizacje.

STUDIO FILMOWE

We współczesnym świecie krótkie filmiki czy zdjęcia dobrej jakości obecne w mediach to niemalże konieczność. Sztuki przygotowania filmu czy obróbki zdjęć nasi uczniowie mogą się nauczyć w przygotowanym do tego celu studio filmowym. Niezbędny sprzęt, ciekawe pomysły i nabyte umiejętności mają szansę zaowocować pasją filmową w przyszłości.

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

PRACOWNIA KULINARNA

Klasy 5, 7, 8 podczas co tygodniowych zajęć kulinarnych uczyły się przygotowywania posiłków, posługiwania się sprzętami kuchennymi. Piekli, gotowali, miksowali itp. Sprzęty kuchenne wykorzystywane były także m.in. na godzinach wychowawczych, w czasie dni projektowych, festynu.

Zapachy po szkole roznosiły się niesamowite.

 

 Czerwiec

 

 Maj

 

Kwiecień

 

Marzec

 

Luty

 

Styczeń

 

Grudzień

 

Listopad

 

Październik

 

Wrzesień

Warsztat, studio filmowe, drukarka 3D

W trakcie różnego typu zajęć (nie tylko obowiązowych) wykorzystywane były także inne sprzęty zakupione w ramach Laboratorii Przyszłości.

Skip to content